top of page
SAM_7930.jpg

Uzman Psikolog
Mehmet Duman

Aile Danışmanı & Çift Terapisti

Cinsel Terapist 

Bilişsel Davranış Terapileri,

Şema, ACT ve EMDR Psikoterapisti 

Çocuk | Ergen | Yetişkin | Çift

Uzman Psikolog Mehmet Duman kimdir ?

İzmir Bornova Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra 2007 yılında Mersin Üniversitesi Psikoloji Bölümünden “Onur Derecesi” ile mezun oldum. Ardından Konuşma Bozuklukları Eğitimi, Aile Danışmanlığı, Çözüm Odaklı Terapi ve Zeka Testleri ve Çocuk Değerlendirme Testleri Eğimi ile mesleki becerilerime yönelik çok sayıda terapi teknikleri eğitimleri aldım. 2012 –2014 yılları arasında Türk Psikologlar Derneği Mersin Şubesi yönetim kurulu üyeliği yaptım. Çağ Üniversitesinde Psikoloji Yüksek Lisans Eğitimimi “Yüksek Başarı Derecesi” ile tamamlayarak “Uzman Psikolog” unvanımı, Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneğinden “Cinsel Terapi” eğitimimi tamamlayarak” Cinsel Terapist” unvanımı, Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği ile Davranış Terapileri Akademisinden Bilişsel Davranış Terapileri Eğitimi ve Bilişsel Davranış Terapileri Süpervizyonlarımı tamamlayarak “ Bilişsel Davnanış Terapileri Psikoterapisti” unvanımı aldım. ''BDT Yetersiz Kaldığında Şemalarla Çalışmak ve ACT'' eğitimlerinden sonra EMDR Türkiye Derneği'nden Yetişkinler için EMDR ve Çocuk ve Ergenler için EMDR Eğitimlerimi ve Süpervizyonlarımı tamamlayarak "EMDR Psikoterapisti" unvanımı aldım. Halen Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği, Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği, EMDR Türkiye Derneği ve ACT Türkiye Derneğinin açtığı güncel eğitimleri yakından takip etmeye devam ediyorum.

2007 yılından beri aktif olarak çalışıyorum. Psikiyatri hastanelerinin dışında özel muayenehanesinde hizmet veren birçok uzman ile beraber çalıştım. Çocuk ve Ergenler, Yetişkinler, Aile ve Çiftler ile çalışmaya devam ediyorum. Bilişsel Davranış Terapileri, Şema Terapi, ACT ve EMDR teknikleri ile, ihtiyaca göre,  eklektik biçimde çalışıyorum. Bir buçuk yıl Psikiyatri Profesörü Şükrü Uğuz ile beraber çalıştıktan sonra 2016 yılında kendi merkezimi açtım ve kendi ekibimi kurdum. Merkezimizde Psikolog, Pedagog, Çocuk Gelişimi Uzmanı, Oyun Terapisti ve Özel Eğitim Uzmanı ile birlikte çalışırken aynı zamanda Çocuk ve Ergen Psikiyatristi, Psikiyatri Profesörleri, Çocuk Doktorları, Kardiyoloji Profesörü, Kadın Doğum Uzmanı, Üroloji Uzmanı ile de işbirliği içinde çalışmalarıma devam ediyorum. 

Mehmet DUMAN FOTO.jpg

Neredeyse tüm mesleklerde deneyim, temel eğitim ve doğru bilginin üzerine eklendiğinde hayat kurtarıcı olur. Bazende bilgi eksikliği veya deneyim eksikliği de aynı derecede zarar verici olabilir. Bizler çalışırken bazen yanlış uzman yada kötü tedavinin etkileriyle de uğraşmak zorunda kalabiliyoruz. Psikolojik Destek ciddi bir müdahaledir ve kendimizi çok kurcalatmaya gelmez. "Yarım imam dinden, yarım hekim candan eder" sözü bunun için söylenmiş olsa gerek. . Psikolojik müdahale, bir cerrahın tümörü bulup sağlıklı dokuya zarar vermeden çıkarmasına, sonra da yarayı doğru şekilde kapatabilmesine benzetilebilir. Yani doğru müdahale ve doğru uzman ile çalışmak önemlidir. Tüm bunlar danışanı yormaz, tedaviyi kolaylaştırır ve süresini kısaltır..

​Siz hangi gruptan olursanız olun, yaşadığınız sıkıntının şiddeti veya süresi ne olursa olsun, herkes için, her sıkıntıya uygun bir tedavi yada psikolojik destek seçeneği vardır.. Siz ilk adımı atın, sonrasında zaten biz hep yanınızdayız. . .

bottom of page